Nadchodzi świąteczny klimat. W Warszawie zrobi się biało!

Pogoda 24/7 opublikowała właśnie prognozę na najbliższy weekend. Wszystko wskazuje na to, że już w ten weekend będziemy mogli cieszyć się śniegiem.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„W sobotę późnym popołudniem do Polski od południowego wschodu i częściowo południa wejdzie strefa z opadami śniegu o umiarkowanym natężeniu, lokalnie popada intensywnie” – pisze Pogoda 24/7.

Na mapie, którą przestawia portal możemy zobaczyć, że Warszawa od wschodu otoczona będzie intensywnymi opadami śniegu. W samej stolicy spadnie około 4 cm białego puchu. Im dalej na zachód tym mniejsze opady wystąpią.

„Opady w ciągu nocy z soboty na niedzielę, oraz w niedzielę będą przemieszczać się na północ i północny zachód, później także na wschód i północny wschód. Najwięcej śniegu spadnie na wschodzie i miejscami w centrum, maksymalnie spadnie 8-10cm. Opady nasz kraj opuszczą w nocy z niedzieli na poniedziałek” – prognozują meteorolodzy.

Prognozy długoterminowe wskazują, że taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. Na święta przewidywana jest dodatnia temperatura i opady śniegu z deszczem. Prognozy długoterminowe mają jednak to do siebie, że nie muszą się sprawdzić. Tydzień temu przewidywano dużo większą temperaturę i opady samego deszczu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c