Nadzór ruchu: „rowerzyści to istotne zagrożenie w ruchu drogowym”

Jak informuje Nadzór Ruchu podczas intensywnych opadów śniegu kierowca jednego z autobusów w ostatniej chwili zauważył przejeżdżającego przed jego maską rowerzystę. O mały włos nie doszło do tragedii.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Janusz Bubel, zastępca redaktora naczelnego serwisu prowadzonego dla Nadzoru Ruchu zastanawia się czy poruszanie się na rowerze w zimie w ogóle jest bezpieczne. Jak stwierdza w okresie zimowym, rowerzyści jeżdżący po drodze to istotne zagrożenie w ruchu drogowym. Wpływają na to nie tylko warunki pogodowe, ale także, często, brak znajomości przepisów ruchu drogowego.

„Aby nie zostać posądzonym o nieprzychylny stosunek do rowerzystów proponujemy tymczasowe zimowe rozwiązanie. Korzystajcie z wyznaczonych dróg rowerowych, zakładajcie odblaskowe ubrania, bądźcie bezpieczni i nie stwarzajcie zagrożeń dla siebie i innych uczestników na drodze.” – dodaje redaktor serwisu.

Inna sprawa, że ścieżki rowerowe w okresie zimowym są nieodśnieżone w o czym mogliśmy się przekonać na filmie, który niedawno opublikowaliśmy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.