Najdroższy papieros w życiu 45-latka

Grupa Interwencji Specjalnych została powiadomiona o mężczyźnie, który palił papierosy na pokładzie samolotu. Został on ukarany maksymalnym mandatem określonym w art. 210 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o Prawie Lotniczym.

Fot. Warszawa w Pigułce

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych otrzymali informacje o pasażerze niestosującym się do poleceń kapitana statku powietrznego. Pasażer na pokładzie samolotu lecącego z Oslo palił papierosy.

Po wylądowaniu samolotu funkcjonariusze z GIS udali się na jego pokład. Mężczyzna, który palił papierosy na pokładzie został przewieziony do pomieszczeń służbowych SG, gdzie został pouczony o przysługujących mu prawach, a następnie ukarany mandatem karnym kredytowanym. Najwyższy mandat w tym przypadku wynosi 500 zł.

Dla porównania w Stanach Zjednoczonych najwyższy mandat, jaki dotychczas wystawiono wynosił 5000 dolarów, czyli około 17 tys. zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.