Najemcy w jednej z galerii zamknęli sklepy. To protest

Kilkudziesięciu najemców w Galerii Północnej w Warszawie protestuje przeciwko wysokim czynszom. W związku z tym na kilka godzin zamkną dziś sklepy.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Nakaz zamknięcia sklepów w obiektach wielkopowierzchniowych negatywnie odbił sie zarówno na galeriach, jak i na ich najemcach. Wiele obiektów było po prostu zamkniętych.

Rządowe restrykcje obejmowały praktycznie wszystkie sklepy odzieżowe, salony fryzjerskie czy kosmetyczne, a także restauracje i kawiarnie, które odtąd mogły serwować jedzenie i napoje jedynie na wynos.

Wiele sklepów nie podźwignęło się i zostało zamkniętych. Inne wycofały się z galerii, a jeszcze inne nie zdecydowały się wrócić jeszcze do sprzedaży. Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) w czwartek organizuje strajk w Galerii Północnej w Warszawie. Do 16 będzie nieczynne przynajmniej 49 sklepów, a wiele może dołączyć.

Do protestu dołączają też najemcy z Galerii Mokotów, Arkadii i Złotych Tarasów, jednak tam sklepy będą działać normalnie. O proteście będzie informowała stosowna informacja.

Głównym postulatem jest obniżenie czynszów do rzeczywistości czasów pandemii. Jak mówią najemcy sprzedaż spadła o kilkadziesiąt procent.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c