Najnowszy sensacyjny sondaż! Duża partia poza Sejmem!

W najnowszym sondażu Prawo i Sprawiedliwość odzyskuje poparcie po szczycie w Brukseli. Jest jednak rewolucje, bowiem partia, która do tej pory uzyskiwała dobre wyniki znalazła się poza Sejmem.

Fot. Shutterstock

Sondaż przeprowadził IBRiS dla „Wirtualnej Polski”. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w nim uzyskując 34 proc. głosów. To wzrost o 1,3 proc.

Wzrost o 1 proc. uzyskała również Koalicja Obywatelska na którą chce zagłosować 23,4 proc. badanych. Podium zamyka partia Szymona Hołowni. Polska 2050 uzyskałaby w wyborach 14,4 proc. głosów.

Na czwartym miejscu jest Lewica na którą oddałoby głos 8,4 proc. respondentów. Wzrost zanotował też PSL, który wszedłby do Sejmu z poparciem 6,2 proc.

Z badania wynika, że poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja na którą chciałoby głosować 4 proc. ankietowanych. W poprzednich badaniach, również innych instytutów Konfederacja zawsze dostawała się do Sejmu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c