Najpierw "Bajka", teraz "Łokietek"? Konserwator bada nowe znalezisko

Niski poziom wody w Wiśle odkrył ostatnio fragment legendarnej „Bajki”. Teraz okazuje się, że to nie jedyne znalezisko. Właśnie natrafiono na około dwudziestometrową metalową część z dziwnym otworem.

Wisła. Fot. Pixabay

Wisła. Fot. Pixabay

Nie wiadomo na razie czy jest to urządzenie melioracyjne czy fragment burty, jednak miejsce wskazuje na okręt „Łokietek”. Tymoteusz Pruchnik z Muzeum Powstania Warszawskiego mówi, że jest to prawdopodobne, ale jest za wcześnie, by wyciągać wnioski:

„Jako Muzeum Powstania Warszawskiego interesujemy się wszystkim, co jest związane z tym tematem. Rzeczywiście Wisła odkryła fragment pewnego obiektu. Na razie nie wiadomo co to jest. Pierwsze oględzieny pozwoliły nam stwierdzić, że obiekt pochodzi z okresu przedwojennego. Jest to długi na około 17-20 metrów nitowany przedmiot. Dalsze prace, jak i zdjęcia będa musieli wykonac nurkowie. Na pierwszy rzut oka wszystko jest bardzo wyraźne, ale to wyjątkowo zamulony teren z mnóstwem gruzu na dnie. Prace nadzowuje obecnie Stołeczny Konserwator Zabytków, który po badaniach stwierdzi co dalej stanie się z obiektem.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.