Najpierw w Niemczech, teraz w Warszawie. Innowacyjna metoda leczenia psów [WIDEO]

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego kolana to najczęstszy problem ortopedyczny spotykany u psów.Teraz można wyleczyć swojego pupila bez konieczności jechania do odległych miast jak to było dotychczas. W Warszawie wprowadzono innowacyjną metodę z Niemiec.

Do uszkodzenia więzadła dochodzi najczęściej w wyniku nagłego urazu lub długotrwałego obciążenia stawu kolanowego w szczególności u otyłych czworonogów. Najbardziej narażone na zerwanie więzadła krzyżowego przedniego są psy raz dużych i średnich, chociaż tego typu uraz może wystąpić u każdego psa. Najczęstszymi objawami schorzenia są: kulawizna, bolesność i obrzęk stawu kolanowego. Pacjent z zerwanym więzadłem krzyżowym przednim wymaga interwencji chirurgicznej.

Medycyna weterynaryjna proponuje wiele metod rekonstrukcji uszkodzonego więzadła. Dotychczas dostępne zabiegi operacyjne były bardzo traumatyczne, wymagały długotrwałego unieruchomienia operowanej kończyny i bardzo często kończyły się niepowodzeniem co wiązało się z koniecznością ponownej operacji. Od niedawna warszawscy lekarze weterynarii mają do dyspozycji opracowaną w Niemczech nowatorską metodę stabilizacji stawu kolanowego tzw. TTA Rapid. Polega ona na wszczepieniu w kość piszczelową tytanowego implantu. Metoda ta pozwala odzyskać pełną sprawność ruchową w bardzo krótkim czasie po operacji.

Psy u których zastosowano powyższą metodę obarczają operowaną kończynę już po dobie od wykonanego zabiegu. Spośród wielu proponowanych technik to najskuteczniejsza metoda stabilizacji stawu kolanowego po zerwanym więzadle krzyżowym przednim dająca trwałe i rewelacyjne efekty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.