Największy konkurent Lidla otwiera trzecią placówkę w Warszawie

Chociaż obecność w dużych miastach wciąż jest rzadkością, kierownictwo sklepu najwyraźniej chce to nadrobić. 12 sierpnia Aldi otwiera swoją trzecią placówkę w Warszawie. Tym razem na Gocławiu.

By Ralf Roletschek – Praca własna, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40495108

 

Już dzisiaj wielkie otwarcie trzeciego w Warszawie sklepu sieci Aldi i pierwszego na Pradze Południe. Nowy punkt będzie działał przy ul. Fieldorfa 11 na Gocławiu.

Poprzednie dwa sklepy otwarte były na granicy miasta. Jeden działa przy al. Krakowskiej 263, drugi przy ul. Radzymińskiej 245.

W Polsce funkcjonuje już 120 sklepów Aldi, w większości w małych miejscowościach. W Niemczech to właśnie Aldi, a nie Lidl jest liderem jeżeli chodzi o liczbę placówek. W Polsce Lidl jest mocniejszy i to właśnie z tą siecią Aldi będzie najbardziej konkurował. Punkty, które buduje również nie są przypadkowe. Zarówno w al. Krakowskiej, jak i przy ul. Radzymińskiej i Fieldorfa swoją pewną pozycję na rynku lokalnego lidera dyskontów ugruntował własnie Lidl.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.