Największy turniej Taekwondo Olimpijskiego w Polsce

Już w następny weekend 29-30 sierpnia Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie będzie gościła wielu wspaniałych zawodników w tym mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i europy.

Fot. materiały organizatora

Warszawski turniej Polish Open Warsaw Cup to tak naprawdę dwa międzynarodowe turnieje z dużymi tradycjami.

Dedykowany seniorom turniej Polish Open jest już XXII edycją tej imprezy, ale po raz pierwszy nadana mu została przez  Światową Federację TaekwondoEndFragment (World Taekwondo Federation – WTF)  ranga G1. Dzięki temu startujący w turnieju zawodnicy będą rywalizowali zarówno o medale i prestiżowy tytuł międzynarodowej mistrzyni i mistrza Polski jak też o cenne punkty światowego i olimpijskiego rankingu taekwondo prowadzonego przez World Taekwondo Federation. W turnieju tym będziemy mogli zobaczyć walki wielu świetnych zawodników mistrzów olimpijskich, świata i europy członków swoich narodowych reprezentacji. Wśród tych najbardziej utytułowanych nie może zabraknąć członków polskiej reprezentacji Aleksandry Kowalczuk i Aleksandry Krzemienieckiej oraz  Piotra Hatowskiego, Piotra Pazińskiego i Karola Robaka. Z zgłoszonych zagranicznych uczestników turnieju emocje na najwyższym poziomie dostarczą nam na pewno Aaron Cook reprezentujący Mołdawię, Tahir Guelec z Nieniec, Arman-Marshall Silla z Białorusi, Si Mohamed Ketbi z Belgii i wielu wielu innych. Na równie pasjonujące pojedynki możemy liczyć wśród kobiet, które podobnie jak panowie walczą w podzielone na osiem kategorii wagowych. Kibice XXII Polish Open  na długo zapamiętają walki znakomitych zawodniczek a wśród nich Anne-Caroline Graffe z Francji, Helena Fromm z Niemiec, Edina Kotsis z Węgier, Martina Zubcic i Ana Zaninovic z Chorwacji. W sumie na matach XXII Polish Open turnieju klasy G1 walczyć będzie bez mała 400 zawodników i zawodniczek z całej Europy i wielu części świata jak choćby z Australii w sumie ponad 40 krajów

Zdobyte w Warszawie punkty to cenne trofeum w trwających właśnie eliminacjach olimpijskich na IO Rio 2016.

Rozgrywający się równolegle turniej Warsaw Cup doczekał się w tym roku już swojej XVII edycji. Turniej ten przeznaczony dla młodych zawodników juniorów i kadetów jest prawdziwym sprawdzianem ich rosnących umiejętności. Ten cieszący się niezwykłą popularnością turniej w tym roku zgromadził na listach startowych bez mała 700 młodych zawodników. Startujący w Warsaw Cup juniorzy w wieku 15-17 lat i młodsi od nich kadeci 12-14 lat bez wątpienia rozegrają wiele pasjonujących pojedynków a zdobyte medale będą cennym trofeum. Co ważne i wyjątkowe w warszawskim turnieju taekowndo to fakt, że rozgrywanie rywalizacji młodzieżowej w tym samym czasie co prestiżowego turnieju G1 umożliwia młodym adeptom spotkanie swoich idoli, obserwowanie ich w akcji i wymianę cennych wskazówek.

Impreza objęta honorowym patronatem:

  • Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st Warszawy
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Polski Komitet Olimpijski
  • Ambasador Republiki Korei w Polsce     Ji-in Hong
  • Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie prof. Andrzej Mastalerz

XXII Polish Open XVIII Warsaw Cup

29-30 sierpnia 2015 r.
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Marymoncka 34

Program:

29 sierpnia (sobota)
8:30 – 18:00 walki eliminacyjne
18:30 półfinały i finały

30 sierpnia (niedziela)
8:30 – 18:00 walki eliminacyjne
18:30 półfinały i finały

wstęp wolny

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.