Najwyższy budynek w Unii Europejskiej ma powstać w Warszawie. Poznaj jego wymiary

Niecały rok temu pisaliśmy o planowanym powstaniu najwyższego wieżowca w całej Unii Europejskiej. Teraz plany się precyzują – Ratusz wydał pozwolenie na budowę, która musi się jeszcze uprawomocnić.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Budynek ma powstać u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej, stąd robocza nazwa, Chmielna Business Center. Jak mówi nam przedstawiciel HB Reavis Group pozwolenie nie jest jeszcze prawomocne. Minimalnie są to dwa tygodnie, ale może przeciągnąć się do kilku miesięcy. Dlatego też inwestor niechętnie zdradza szczegóły dotyczące wieżowca, a początkowe wizualizacje, które wyciekły do sieci są już dawno nieaktualne.

Aktualne są jednak dane sprzed roku. Obecne warunki zabudowy przewidują wybudowanie 310-metrowego drapacza chmur składającego się z 230-metrowego budynku i 80-metrowej iglicy. Całość powierzchni ma wynieść 140 tys. m2. Dużą część mają zająć biura, jednak wydzielony będzie też ogólnodostępny kawałek usługowo-handlowy.

Oznacza to, że będzie to najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Do tej pory był to The Shard w Wielkiej Brytanii, który mierzy 309,6 metrów. Sporo brakować mu będzie jednak do rosyjskiego Federation Tower Basznia Wostok. Budynek ten, znajdujący się w Moskwie ma ponad 374 metrów wysokości.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.