Nalot na Wólkę Kosowską. Sprawdzano legalność pobytu

w czwartek, 17 października w wyniku kontroli legalności pobytu na terenie Wólki Kosowskiej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali 3 Azjatów nielegalnie przebywających na terytorium naszego kraju.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 48 do 49 lat. Wszyscy są obywatelami Chin. W podwarszawskiej Wólce Kosowskiej zajmowali się przewożeniem i rozładunkiem towarów na jednej z hal handlowych w obrębie azjatyckiego centrum.

W wyniku przeprowadzonej kontroli, która objęła 19 cudzoziemców, funkcjonariusze ustalili, że ujawniona trójka Azjatów przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nielegalnie. Dwóch mężczyzn nie opuściło Polski po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytu, który był wskazany w ich wizach. Trzeci z zatrzymanych przebywał w naszym kraju bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu, który by uprawniał go do wjazdu i pobytu na nim.

Wobec wszystkich wszczęto postępowania administracyjne, które zakończą się wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu z zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju i innych państw obszaru Schengen na okres od 6 miesięcy do 3 lat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.