Nalot na Wólkę Kosowską. Tym razem nie chodziło o podróbki

Wszczęciem postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu wobec trzech ob. Wietnamu zakończyła się wczorajsza (14.05.2018 r.) kontrola legalności pobytu cudzoziemców w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Trójka zatrzymanych Azjatów, to mężczyźni w wieku od 35 do 51 lat, którzy nie spełniając wymogów pobytowych obowiązujących w Polsce, próbowali ukrywać się na terenie Wólki Kosowskiej.

Żaden z nich nie posiadał ważnej wizy, ani też wymaganego innego dokumentu, pozwalającego na legalny pobyt w Polsce. Do tego nie mieli środków finansowych na pokrycie tego pobytu. Cudzoziemcy oświadczyli, że do Polski dostali się nielegalnie, nie przechodząc kontroli granicznej.

Poza decyzjami zobowiązującymi ich do powrotu Komendant PSG Warszawa-Okęcie wystąpi również z wnioskiem do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy o umieszczenie mężczyzn w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.