Napadli go w lesie. Ciężko pobili i okradli

Dzięki szybkiej reakcji i ustaleniom płońskich kryminalnych dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli na 45-latka zostało zatrzymanych. Teraz 22 i 24-latkowi grozi nawet 12 lat wiezienia. Decyzją sądu już trafili za kratki na najbliższe 3 miesiące.

Fot. Pixabay

W miniony wtorek rano w lesie w Skarżynie napadnięty został 45-letni mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że dwaj sprawcy przewrócili go, następnie kopali i grozili mu. Zabrali telefon komórkowy i pieniądze. Wcześniej razem spożywali alkohol. Pokrzywdzonemu na szczęście udało się uciec na pobliską posesję i zawiadomić Policję.

Płońscy kryminalni, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą szybko ustalili tożsamość sprawców napadu. Ustalili również, że mogą się oni poruszać białym, osobowym fiatem. Funkcjonariusze pojazd ten „namierzyli” na jednej z ulic w Płońsku. Poruszało się nim dwóch płońszczan, 22 i 24 latek. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów.

W trakcie przeszukania samochodu kryminalni znaleźli telefon skradziony pokrzywdzonemu i szklaną fifkę z zawartością suszu roślinnego. Podczas badania na trzeźwość obu zatrzymanych okazało się, że są pod wpływem alkoholu, przy czym kierujący, starszy z mężczyzn miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że nie posiada on uprawień do kierowania pojazdami.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania rozboju i udzielania środków odurzających. Grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności. Kierowcy natomiast przedstawiono też również zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Wobec obu mężczyzn, decyzją sądu zastosowany został tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska / AC

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.