Napadli go z nożem na stacji PKP. Ciężko pobili i okradli

Otwoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Napastnicy, jeden z nożem w ręku, zaatakowali przypadkowo spotkanego w okolicy stacji PKP mężczyznę i ukradli mu telefon wraz z pieniędzmi. Teraz obydwóm grozi do 12 lat więzienia.

Fot. Policja

Kilka dni temu do otwockiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że przed chwilą w okolicy stacji PKP został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, szedł on drogą gruntową, gdy nagle podbiegło do niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich od razu zaczął go kopać i bić pięściami po ciele, jednocześnie przeszukując kieszenie jego kurtki. Drugi zaś, z nożem w ręku, zażądał pieniędzy. Następnie napastnicy ukradli obezwładnionemu mężczyźnie telefon oraz 300 złotych i uciekli z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony doznał licznych otarć naskórka, zasinień oraz utracił ząb. Zgłaszający opisał wygląd sprawców i kierunek ich ucieczki.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz wydziału prewencji niezwłocznie podjęli szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawców. Podjęte, intensywne działania już po kilku godzinach doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzewanych o dokonanie rozboju mężczyzn, którzy jak się okazało w przeszłości mieli już konflikty z prawem. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili telefon należący do pokrzywdzonego i elementy ubioru zgodne z opisem sprawców podanym przez pokrzywdzonego.

Obaj zatrzymani, 23-latek i 29-latek trafili do policyjnych cel.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych złożonego za pośrednictwem otwockiej prokuratury i zastosował wobec 23-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, a wobec drugiego z podejrzanych zastosował policyjny dozór, nakazując 29-latkowi stawiennictwo jeden raz w tygodniu w otwockiej komendzie.

Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Autor: sierż. sztab. Paulina Harabin/jf


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c