Napadli i dźgali nożem. Zostali zatrzymani przez policję

Kryminalni z Targówka rozwiązali sprawę rozboju, do którego doszło w ubiegły czwartek w Warszawie w jednym z mieszkań przy ul. Kondratowicza. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcami, którzy zaatakowali pokrzywdzonego nożami i ukradli przedmioty o wartości kilkuset złotych, mogą być 21-letni Adrian Sz. oraz 19-letni Bartłomiej B. Błyskawiczne działania policjantów z Targówka doprowadziły do zatrzymania obu napastników. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Fot. KSP

Fot. KSP

Było wczesne popołudnie, kiedy policjanci z komisariatu na Targówku otrzymali informację o napadzie, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ul. Kondratowicza.

Funkcjonariusze zaczęli ustalać okoliczności całego zdarzenia. Dowiedzieli się, że pokrzywdzony wspólnie ze swoimi oprawcami spożywał alkohol. W pewnym momencie, pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, w trakcie której 19 i 21-latek zadawali pokrzywdzonemu ciosy nożami. Następnie oprawcy splądrowali lokal i ukradli pokrzywdzonemu bluzę sportową, antenę telewizyjną, dekoder oraz telefon komórkowy, po czym oddalili się z łupem.

Kryminalni błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawców tego czynu. Zabezpieczyli monitoring, który utrwalił wizerunki napastników. Następnie policjanci wykonali niezbędne czynności operacyjne, które doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanych mężczyzn i ich zatrzymania. Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Adrianowi Sz. oraz Bartłomiejowi B. zarzutów dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Sąd postanowił zastosować trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec podejrzanych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.