Napadli przed bankomatem. „Zadali mu ciosy w głowę, zabrali telefon komórkowy oraz kartę bankomatową”

Dwie osoby podejrzane o przestępstwo rozboju wpadły chwilę po napadzie i już usłyszały zarzuty. To wynik pracy policjantów z wolskiej komendy. Z ustaleń wynika, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego przy bankomacie, żądając od niego pieniędzy, po czym zadali mu ciosy w głowę, zabrali telefon komórkowy oraz kartę bankomatową.

Po 7.00 policjanci z wolskiej patrolówki zostali poinformowani o rozboju. Z ustaleń wynikało, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego, kiedy ten był przed bankomatem. Zażądali od niego pieniędzy, a gdy powiedział, że ich nie ma, rzucili się na niego, zadając ciosy w głowę i przewrócili na ziemię, po czym zabrali mu telefon komórkowy oraz kartę bankomatową.

Funkcjonariusze udali się na poszukiwanie sprawców. W pewnej chwili zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisowi podejrzanych. 21-letni Mateusz K. i jego 28-letni kompan zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Śledczy zebrali materiał dowodowy i doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Karany wcześniej za  podobne przestępstwo 28-latek usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.