Narkotyki za milion złotych. Policja zlikwidowała wytwórnię mefedronu

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali kolejną osobę trudniącą się nielegalną produkcją narkotyków. W zlikwidowanym laboratorium wytwarzany był mefedron. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam blisko 14 kilogramów substancji psychotropowej o czarnorynkowej wartości miliona złotych.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili miejsce, w którym mogą być produkowane narkotyki. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się na terenie Wołomina. Kilkutygodniowa żmudna praca policjantów przyniosła efekty.

W garażu mieszczącym się na posesji znajdowała się linia technologiczna służąca do produkcji mefedronu. Policjanci zabezpieczyli tam różnego rodzaju urządzenia o dużej wydajności, takie jak: beczki, termostaty, grzałki, silniki, zawory, sterowaną elektrycznie czaszę grzewczą oraz odczynniki chemiczne. Funkcjonariusze przejęli także blisko 14 kilogramów wytworzonej gotowej substancji psychotropowej 4MMC. Czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi około miliona złotych.

Dla ułatwienia produkcji w garażu został zainstalowany system rolet do podnoszenia reaktorów z mieszaninami, które mogły ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów.

Do sprawy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który pojawił się na posesji, gdzie znajdowała sie nielegalna fabryka. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka porcji mefedronu. Radosław B. został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków oraz wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowej. Może mu grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c