Narkotyki zabezpieczone u pseudokibiców

Ponad 2 kilogramy marihuany, 0,5 kg mefedronu, 74 gramy kokainy, 41 gramów MDMA oraz 22 gramy haszyszu zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji. W trakcie działań policjanci zatrzymali 4 osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców w wieku 17 – 31 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. 17-latek dodatkowo odpowie za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia. 26, 29 i 31-latek zostali objęci dozorami. 17-latek trafił na 2 miesiące do aresztu tymczasowego.

Fot. Policja

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców na bieżąco monitorują sytuację związaną ze środowiskiem stołecznych pseudokibiców. W ostatnim czasie zaczęły do nich docierać informacje o możliwości posiadania środków odurzających przez osoby związane z tym środowiskiem.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce na Żoliborzu. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek będzie przewoził marihuanę. W związku z tym objęli obserwacją miejsce zamieszkania mężczyzny. W pewnym momencie zauważyli, jak do garażu podziemnego wjeżdża toyota avensis, za kierownicą której siedział będący w ich zainteresowaniu mężczyzna. Policjanci zatrzymali samochód. Okazało się, że 29-latek w papierowej torbie przewoził 300 gramów marihuany. Po przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli także 74 gramy kokainy, a także 7 800 złotych.

29-latek, po usłyszeniu zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków, został objęty policyjnym dozorem.

Kolejny pseudokibic został zatrzymany w Starej Miłosnej. Podczas przeszukania 26-latka, policjanci znaleźli przy nim 140 gramów amfetaminy. W dalszej kolejności udali się do mieszkania mężczyzny. Tam w jednej z szafek w pokoju znaleźli ukryty kilogram marihuany. 26-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Trzy razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komendzie.

Pół kilograma marihuany policjanci zabezpieczyli w przy 31-latku, który w towarzystwie kolegi wracał do domu na warszawskiej Białołęce. Mężczyzna również będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zasądzony wobec niego dozór zobowiązuje go do meldowania się w komendzie dwa razy w tygodniu.

Za handel środkami odurzającymi i psychotropowymi odpowie natomiast 17-letni pseudokibic zatrzymany w Śródmieściu. Podczas przeszukania młodego człowieka oraz w piwnicy przynależnej do jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 175 gramów marihuany, 22 gramy haszyszu, 12 gramów amfetaminy oraz substancje psychotropowe: 530 gramów mefedronu i 41 gramów MDMA. Po usłyszeniu zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i broni bez wymaganego zezwolenia 17-latek trafił na 2 miesiące do tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c