Trzy nastolatki urządziły alkoholową imprezę… na środku zamarzniętego jeziora!

Policjanci z Piaseczna interweniowali wobec trzech młodych dziewczyn, które na środku miejskiego stawu urządziły sobie „zakrapianą zabawę” na lodzie.

Fot. Pixabay

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w okresie zimowym często reagują i ostrzegają przed grożącym niebezpieczeństwem na lodzie. Niestety wciąż zdarzają się sytuacje zaprzeczające często zdrowemu rozsądkowi. Tak było dzisiejszej nocy w Parku Miejskim w Piasecznie. Operator monitoringu przed godziną 1 w nocy na środku stawu zauważył trzy młode osoby, które urządziły sobie tam piknik.

Policjanci z wydziału prewencji natychmiast udali się we wskazane miejsce, a na widok policyjnego patrolu trzy młode dziewczyny postanowiły uciekać, lecz na niewiele się to zdało. Zostały zatrzymane na brzegu stawu. Spontaniczne spotkanie trzech osiemnastoletnich przyjaciółek tym razem szczęśliwie zakończyło się tylko mandatami karnymi za spożywanie alkoholu. Gdyby doszło do załamania się tafli lodowej, w pobliżu nie byłoby nawet komu wezwać pomocy!

Pamiętajmy, grube, ciężkie, zimowe ubrania błyskawicznie nasiąkną wodą i utrudnią nam poruszanie się. Sytuacja może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie, szczególnie gdy towarzyszy temu alkohol.

Autor: nadkom. Jarosław Sawicki/jf


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c