Natychmiastowe zmiany w obostrzeniach. Dotyczą poruszania się i zgromadzeń

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia dot. zmian w przemieszczaniu się i zmian w zgromadzeniach. Zmiany obowiązują ze skutkiem natychmiastowym.

Fot. Pixabay

Wprowadzono ograniczenia w przewozie osób, a także w zgromadzeniach.

Pierwsza zmiana dotyczy zmian w liczbie osób, jakie mogą podróżować jednym pojazdem. W pojazdach przeznaczonych do przewozu powyżej siedmiu, ale nie więcej niż 9 osób, zajętych może być nie więcej niż połowa miejsc siedzących łącznie z kierowcą. Zmiany nie dotyczą osób wspólnie mieszkających, a także pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zmiany wprowadzono również w przepisach o zgromadzeniach. Z zakazu wyłączono szkolenia i egzaminy w zawodach medycznych, a także szkolenia i testy związane z uprawnieniami o drogach publicznych, ruchu drogowym, transporcie drogowym, transporcie kolejowym, kierujących pojazdami, czy przewozie towarów niebezpiecznych oraz przepisów prawa lotniczego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c