Nauczą cudzoziemców jak uzyskać 500+ i inne zasiłki. Warszawa drugim Berlinem?

Fundacja Polskie Forum Migracyjne organizuje spotkanie informacyjne na temat świadczeń rodzinnych w Polsce oraz możliwości korzystania z nich przez cudzoziemców.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Polski zasiłek 500+ wcale nie jest zasiłkiem małym. Nawet w przeliczeniu na euro, należy do największych w Europie. Nic więc dziwnego, że interesują się nim osoby na stałe pracujące w Polsce, a wywodzące się z innych krajów. Dlatego też Fundacja Polskie Forum Migracyjne organizuje spotkanie informacyjne na temat świadczeń rodzinnych w Polsce oraz możliwości korzystania z nich przez cudzoziemców.

Spotkania będą dwa. Pierwsze, 14 marca odbędzie się w języku rosyjskim, a drugie, dzień później w języku angielskim. Co ciekawe, wydarzenie na Facebooku jest skierowane tylko do cudzoziemców. Polakom reklama nie wyświetla się wcale.

„Odpowiemy m.in. na takie pytania:
– kto jest uprawniony do skorzystania z świadczenia Rodzina 500+?
– jak załatwić formalności związane z uzyskaniem świadczenia Rodzina 500+?
– jakie świadczenia przysługują mamom w związku z narodzinami dziecka??
– jakie są inne zasiłki rodzinne – kto i gdzie może się o nie ubiegać?” – czytamy na stronie wydarzenia.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Jestem mamą w Polsce – II edycja”, współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, z budżetu państwa oraz z wkładu własnego Fundacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c