Nauczyciele grożą, że odejdą od tablic. Żądają m.in. zaprzestania wprowadzania reformy
Jak poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego, w poniedziałek, w Kancelarii Premiera, zostaną złożone postulaty strajkowe. We wtorek zarząd ZNP podejmie decyzję w sprawie strajku. Jeżeli będzie pozytywna, nauczyciele przez jeden dzień nie będą nauczać.

Jak zaznacza ZNP są to postulaty rodziców. Czego się domagają?
1. Natychmiastowego zatrzymania wprowadzania reformy edukacji.
2. Rzetelnej, przygotowanej przez ekspertów diagnozy potrzeb oświatowych.
3. Spójnej koncepcji rozwoju edukacji.
4. Prawdziwych konsultacji społecznych dotyczących zmian w edukacji ze wszystkimi środowiskami zaangażowanymi w system oświaty.
5. Starannego przygotowania podstaw programowych.
6. Szkoły bezpiecznej, wolnej od przemocy i dyskryminacji.
7. Szkoły uczącej współpracy, kreatywności i samodzielnego myślenia.
8. Podjęcia rzeczywistych działań na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych.
9. Zwiększenia nakładów finansowych na oświatę.
10. Zwiększenia wpływu rodziców na funkcjonowanie szkół.
Nawet jeżeli decyzja o strajku nie zapadnie, część rodziców postanowiła 10 marca nie posyłać dzieci do szkół w ramach protestu.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.