Nawet 30 zł za wjazd do centrum i 9 zł za parkowanie. Ustawa coraz bliżej

Obecnie wjazd do centrum jest darmowy, a za pierwszą godzinę parkowania płaci się 3 zł. Rząd zaproponował zmiany, ale ostatecznie z nich zrezygnowano. Teraz jednak pomysł powrócił w nieco zmienionej formie. Prace są już na ukończeniu.

Fot. Pixabay

Obecnie za pierwszą godzinę parkowania płaci się 3 zł, za drugą 3,60, a za trzecią 4,20. Opłaty takie mają na celu ograniczyć i skrócić parking do jak najkrótszego czasu, aby z miejsca w centrum mógł skorzystać kto inny.

Niestety, parkingi są zapchane, a według danych na które powołuje się ZDM, na 1000 mieszkańców stolicy przypada 900 aut.

Rząd planuje ograniczyć wjazd do centrum największych miast. Opłata miałaby wynosić maksymalnie 30 zł, a za parkowanie zapłacilibyśmy 9 zł. Z tej pierwszej opłaty zwolnieni byliby kierowcy aut gazowych i elektrycznych. Całość środków przeznaczona byłaby m.in. na podziemne parkingi.

Wysokość opłat za parkingi ustalałyby samorządy. W przypadku stolicy, byłaby to Rada Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.