Nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej wyczytane na obchodach Powstania Warszawskiego?

„Uważam, że to jest bardzo piękna decyzja, uhonorowująca tych, którzy na służbie dla ojczyzny ponieśli śmierć – powiedziała dziś na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Decyzja jednak należy do władz Warszawy.

Symbol Polski Walczącej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fot. Warszawa w Pigułce

Symbol Polski Walczącej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Fot. Warszawa w Pigułce

Rada Muzeum Powstania Warszawskiego zaapelowała wcześniej, by apel poległych w powstaniu nie zawierał bez apelu smoleńskiego.

Skąd pomysł by na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego czytać apel smoleński?
Przyczyniła się do tego decyzja ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, która mówi, że apel smoleński poświęcony ofiarom katastrofy samolotowej ma być odczytywany na wszystkich uroczystościach z udziałem wojskowej asysty.

Na konferencji dotyczącej programu 500+ zapytano premier o kwestię apelu na rocznicy Powstania. Beata Szydło powiedziała: „Pan minister podjął decyzję, ażeby apel smoleński przy każdych ważnych uroczystościach, przy apelach poległych, był odczytywany. Uważam, że to jest bardzo piękna decyzja, uhonorowująca tych, którzy na służbie dla ojczyzny ponieśli śmierć. 1 sierpnia, mam nadzieję, że wszyscy będziemy zjednoczeni w upamiętnieniu bohaterów tamtych dni, oddamy cześć tym, którzy walczyli za Polskę, oddali swoje życie za to, żebyśmy dzisiaj my mogli się cieszyć wolnością”.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]