Nie będzie budynku w miejsce dawnego bazarku! Wojewoda unieważnił budowę!

Wojewoda mazowiecki cofnął pozwolenie na budowę kompleksu mieszkalnego TBS, które miałoby powstać w miejscu dawnego bazaru na ochocie. Co interesujące, przez 3 lata nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń w tej sprawie.

Fot. WXCA

W sprawę zaangażowała się radna Dorota Stegienka, która stworzyła pismo do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, sugerując, że pozwolenie na budowę wydano niezgodnie z prawem. O sprawie poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych:

Napisałam list otwarty do Prezydenta Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego. Zwróciłam się z prośbą o pilne zbadanie i…

Gepostet von Dorota Patrycja Stegienka am Sonntag, 24. November 2019

Jak wskazała radna, podstawowym problemem było błędne zaplanowanie parkingów. Na 159 mieszkań dostępnych miejsc parkingowych miało być zaledwie 59.

Miasto problemu nie widzi, z kolei ratusz nie ma inwestycji nic do zarzucenia, przekonując, że decyzja była jak najbardziej słuszna, a inwestycja została rozpoczęta i wiąże się z poniesionymi kosztami.

Jak stwierdził wojewoda, pierwotna wersja zakładała prawie 200 miejsc parkingowych, obecna zaś przewiduje o wiele mniej, bo 60, co – jego zdaniem – jest niezgodne z koncepcją zagospodarowania.

Ratusz tłumaczy, że wydano pozwolenie w oparciu o dokumenty jeszcze przed pojawieniem się planu. Jak tłumaczą przedstawiciele ratusza, w okolicy są tramwaje i autobusy, więc większa ilość miejsc parkingowych wydaje się niepotrzebna.

Będziemy przyglądać się dalszemu rozwojowi wydarzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c