Nie będzie kwiatów na pogrzebie Adamowicza. Rodzina prosi o coś innego

W piątek w Gdańsku odbędzie się odprowadzenie ciała prezydenta do Bazyliki Mariackiej. Na sobotę zaplanowano pogrzeb. Rodzina prosi jednak, by nie przynosić kwiatów. Zamiast tego prosi o wsparcie hospicjum ks. Dutkiewicza, „stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska” lub Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fot. Shutterstock

Taką prośbę przekazała żona prezydenta oraz Urząd Miasta.

Do ataku na prezydenta doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Na scenę wdarł się uzbrojony w nóż mężczyzna, który ugodził Prezydenta Gdańska. Krzyczał, że niesłusznie trafił do więzienia przez rządy Platformy Obywatelskiej. 27-latek został zatrzymany. Jest dobrze znany policji. Stefan W. ma na koncie cztery napady na banki w Gdańsku. Stefan W. napadł z bronią na trzy placówki SKOK-ów (przy ulicach: Bora Komorowskiego, Kołobrzeskiej i Dmowskiego) i na bank Crédit Agricole przy ul. Jana Pawła II na Zaspie.

Sprawcy przedstawiono zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim w warunkach recydywy. Prokuratura zawnioskowała także o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Powołano dwóch biegłych z zakresu psychiatrii. Jeżeli orzekną oni, że oskarżony jest chory psychicznie uniknie on kary i zostanie skierowany na przymusowe leczenie psychiatryczne.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.