Nie będzie rozbudowy II linii metra? Prezydent Warszawy wyjaśnia możliwe problemy

W rozmowie z Dziennikiem.pl Hanna Gronkiewicz-Waltz odnosi się do nowego podziału administracyjnego Mazowsza, jakiego chce dokonać Prawo i Sprawiedliwość. Według niej, jeżeli zostanie przeprowadzony podział na gminy realizacja przedłużenia II linii metra nie będzie możliwa.

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Fot. Platforma Obywatelska

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Fot. Platforma Obywatelska

Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśnia, że obecnie Warszawa dysponuje jednym, dużym budżetem, którym może zarządzać i wydawać na inwestycje. Jeżeli podzielilibyśmy Warszawę na gminy dysponujące własnym budżetem, realizacja wielu inwestycji może okazać się niemożliwa.

Wątpliwości prezydent budzą też janosikowe oraz roszczenia. W pierwszym przypadku nie wiadomo jak miałoby się wypłacać tak duże kwoty, jeżeli budżet nie będzie scentralizowany. Roszczenia natomiast dotyczyć będą w dużym stopniu Śródmieścia i Mokotowa, a przez to inwestycje w Centrum mogą zupełnie stanąć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.