Nie chcą strefy płatnego parkowania na Saskiej Kępie

Saska Kępa rano zmienia się w jeden wielki parking. Jesteśmy tu codziennie i niestety rozumiemy rozżalenie mieszkańców dzielnicy. Wczoraj na Międzynarodowej chodnik był tak zastawiony, że przechodnie zmuszeni byli chodzić po krawężniku. Na Saskiej Kępie drodzy Czytelnicy zasady ruchu drogowego zdają się nie obowiązywać.Regularnie blokowane są całe pasy ruchu, a przy szpitalu dziecięcym na Niekłańskiej kierowcy jeżdżą pod prąd na jednokierunkowej nic sobie nie robiąc ze znaków drogowych. Tak się dzieje dosłownie za każdym razem, kiedy wyjeżdżamy pod placówki w stronę ulicy Międzynarodowej. Ulica jest wąska, pas ruchu zajęty samochodami, a naprzeciw nam jadą samochody pod prąd.

fot. Facebook

fot. Facebook

Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania
na Saskiej Kępie – zabytkowej dzielnicy o zwartej zabudowie, małych i często ślepych uliczkach to pomysł delikatnie mówiąc chybiony.

I nie chodzi tu o odpłatność za parkowanie, która może nie dotknąć zbytnio jej mieszkańców, a o utratę 50 % miejsc parkingowych.
Urządzając taką Strefę na Kępie sami sparaliżujemy sobie życie.

Sytuacja parkingowa na Saskiej Kępie jest fatalna, o czym wie każdy jej mieszkaniec i bywalec.
Są różne pomysły, aby temu zaradzić. Wszystkim chodzi głównie o to, aby w miarę możliwości wyeliminować z ulic Saskiej Kępy kierowców traktujących naszą dzielnicę jako bezpłatny parking w drodze do pracy, innymi słowy parking przesiadkowy.
Z inicjatywy grupy mieszkańców zorganizowanych pod szyldem „Saska Kępa to nie parking” zorganizowano spotkanie z władzami Dzielnicy Praga Południe oraz władzami Miasta.
W wyniku tego spotkania rozpoczęto wstępne przymiarki do wprowadzenie na Kępie Strefy Płatnego Parkowania. Wykonano analizę, z której wprost wynika, że po wprowadzeniu tych zmian połowa miejsc parkingowych w naszej dzielnicy zniknie, co więcej wiele ulic w całości lub części zostanie pozbawiona jakiegokolwiek miejsca postojowego.
Wynik tej analizy znajdziecie Państwo tu:
https://pliki.um.warszawa.pl/index.php/s/GOf4yDiayOgUvfB

Zobaczcie jakie ewentualne zmiany mogą mieć miejsce przy Waszych ulicach ( zob.Saska Kępa badania tekst, Mapa nr 4 lokalizacja miejsc).
Wydaje nam się, że po tej lekturze większość powinna poprzeć nasz protest.

Jaka jest alternatywa?
1. Ustawianie znaków zakazu zatrzymywania/parkownia z tabliczką: Nie dotyczy pojazdów z identyfikatorami SK w najbardziej newralgicznych punktach.
2. Wprowadzenie jednokierunkowego ruchu na niektórych ulicach ( np. prawie nieprzejezdna ulica Walecznych).
3. ustawianie słupków (nielubianych, ale czasem koniecznych)
4. Uaktywnienie Straży Miejskiej 986, która powinna bezwzględnie karać kierowców rażąco łamiących przepisy.
5. Akcja informacyjna o bezpłatnym parkingu P&R znajdującym się przy Stadionie Narodowym.

Jeśli zgadzacie się z powyższym prosimy o „polubienie” nas i rozpowszechnianie tej inicjatywy.

Przemysław Popkowski, Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.