„Nie chcesz mieć problemów to wracaj do sklepu”. Jeden go dusił drugi chciał uderzyć butelką

Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzież w jednej z aptek. 23–latek razem z kompanem wynieśli ze sklepu kosmetyki o wartości blisko 700 zł.

Fot. Komenda Rejonowa Policji Warszawa Mokotów

Pracownik ochrony pełniący służbę w jednej z mokotowskich aptek zauważył na monitoringu, jak dwóch mężczyzn zachowuje się podejrzanie. Obserwując ich dostrzegł, jak jeden z nich wkłada do siatki perfumy, a następnie obaj wychodzą pośpiesznie ze sklepu.

Ochroniarz ruszył biegiem za nimi i po krótkiej chwili, gdy ich dogonił, zażądał wydania skradzionego towaru. W odpowiedzi usłyszał, że jak nie chce mieć problemów to lepiej, aby wracał do sklepu. Gdy nie chciał zrezygnować i dalej domagał się zwrotu towaru został kilkukrotnie uderzony przez obu mężczyzn, którzy po chwili zaczęli uciekać.

Ochroniarz jednak nie odpuszczał i ruszył w pościg za sprawcami. Gdy ich ponownie dopadł, jeden z nich chwycił go zaszyję i próbował podduszać, a drugi usiłował uderzyć go butelką. Szarpaninę zauważyli przechodnie, którzy wezwali Policję. Wówczas jeden ze sprawców uciekł, a drugi był trzymany na ziemi przez pracownika ochrony.

Patrol przyjechał na miejsce natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Policjanci zastali napastnika obezwładnionego, leżącego na ziemi, trzymającego go ochroniarza oraz świadka, który widział zajście i udzielił pomocy przy ujęciu sprawcy. 23-latek został przekazany w ręce funkcjonariuszy, którzy znaleźli przy nim perfumy o wartości około 700 zł. Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę i przewieźli do mokotowskiej komendy, gdzie trafił do policyjnej celi.

Po nocy spędzonej za kratkami 23-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator razem z policjantami mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowia wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd po przeanalizowaniu materiału dowodowego przychylił się do tego wniosku i postanowił, że mężczyzna spędzi za kratami kolejne 3 miesiące.

Mokotowscy śledczy są już na tropie drugiego z podejrzewanych i zapowiadają jego rychłe zatrzymanie.

Autor: sierż. szt. Karol Gruda/jf


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.