Nie chciał założyć maseczki. Nie poleciał na wymarzone wakacje

Sytuacja miała miejsce w Poznaniu, ale może być przykładem dla wszystkich, którzy lekceważą wytyczne. Dla niesfornego pasażera nie było najgorsze to, że musi zapłacić mandat. Gorsze jest to, że nie poleciał na wakacje.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

W środę około godziny  7:30 funkcjonariusze otrzymali informacje o potrzebie interwencji na pokładzie statku powietrznego. Pasażer samolotu lecącego na grecką wyspę Zakynthos nie stosował się do poleceń załogi statku powietrznego.

Podczas kołowania samolotu załoga trzykrotnie upominała 26-letniego mężczyznę, aby założył maseczkę. W związku z nie wykonaniem poleceń kapitan statku powietrznego podjął decyzje o przerwaniu kołowania i powrócił na miejsce postojowe a także zwrócił się do poznański funkcjonariuszy o interwencję. Samolot odleciał z około 50 minutowym opóźnieniem bez 26-latka.

Za popełnione wykroczenie dotyczące niestosowania się do poleceń załogi i kapitana statku powietrznego, funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Tekst: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c