„NIE dla heroinistów na Grochowie!” Kibice wspierają mieszkańców w walce przeciwko otwarciu ośrodka dla narkomanów

Grochów Patriotyczny to nieformalna inicjatywa środowisk kibicowskich. W założeniach ma: „Promować dzielnicę Grochów. Miejsca pamięci, fakty i ciekawostki związane z tym miejscem. Nie unikamy również tematyki społeczno-politycznej.”. Właśnie oni dołączają się do protestu w związku z otwarciem punktu wymiany strzykawek na Kickiego 1.

fot. Facebook

fot. Facebook

Na swoim fanpage opublikowali list otwarty do mieszkańców:

Bracia i siostry – mieszkańcy Grochowa, każdy kto żył tu w latach 90 pamięta zapewne miejsca w których brudne, zużyte strzykawki walały się po ziemi niczym kamienie (stara Stolarnia, park Polińskiego, klatki schodowe), do tego stopnia (to nie jest miejska legenda), że małolacik przewrócił się ręką na igłę praktycznie pod swoim blokiem. Co więcej, nie raz narkusy wykorzystywały strzykawki do zastraszania i okradania ludzi. Teraz po latach okazuje się, że Urząd Dzielnicy Praga Południe postanowił zafundować nam powrót do tych czasów zgadzając się na punkt wymiany igieł na ul. Kickiego 1.

W czwartek 8 października, o godz. 17:30 w CAL na Paca 40 odbędzie się spotkanie przedstawicieli Fundacji Redukcji Szkód (która ma prowadzić punkt dla narkomanów), władz Dzielnicy i mieszkańców Grochowa. Będziemy tam i Wy też powinniście.
[Egoista]

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.