Nie jeden, a dwa pomniki przed Pałacem Prezydenckim? Na razie prowizoryczne instalacje

Podczas obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział powstanie dwóch pomników, które powinny stanąć w Śródmieściu. Póki co obchodom rocznicy towarzyszyć będą dwie prowizoryczne instalacje.

Fot. Marcin Białek / Wikipedia

Fot. Marcin Białek / Wikipedia

Jeden pomnik miałby być poświęcony ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, drugi samemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Prezes Prawa i Sprwiedliwości nie precyzuje jednak czy obydwa miałyby stanąć przed pałacem. Obchodom rocznicowym za miesiąc towarzyszyć będą natomiast dwie prowizoryczne instalacje.

Oficjalna lokalizacja pomnika zatwierdzona przez Radę Warszawy znajduje się na rogu Trębackiej i Focha. Jakakolwiek zmiana, jak również zatwierdzenie lokalizacji przed Pałacm Prezydenckim wymagać będzie zgody zarówno Rady Warszawy, jak i stołecznego konserwatora zabytków. Na razie wydaje się to jednak mało prawdopodobne, ze względu na to, że w Radzie Warszawy zasiada wielu członków Platformy Obywatelskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c