Nie ma pieniędzy na pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego. Olgierd Łukaszewicz prosi premier o pomoc

13 października zmarł Andrzej Kopiczyński. Organizacją jego pogrzebu zajęła się córka z którą jednak aktor nie utrzymywał kontaktu. Słynny „Czterdziestolatek” miałby spocząć w Skolimowie, z czym nie zgadza się Olgierd Łukaszewicz, Prezes Związku Artystów Polskich. 

Fot. Biblioteka Publiczna dzielnicy Bemowo miasta stołecznego Warszawy / Ja Fryta / Wikipedia

Fot. Biblioteka Publiczna dzielnicy Bemowo miasta stołecznego Warszawy / Ja Fryta / Wikipedia

„Jedyna córka Kopiczyńskiego, Katarzyna, jest matką czworga dzieci i jest w trudnej sytuacji życiowej. Andrzej zasłużył sobie na przychylność rządu” – mówi w wypowiedzi dla Super Expressu i dodaje, ze napisał pismo do premier Beaty Szydło z prośbą o pomoc.

Uroczystości żałobne odbędą się w środę, 19 października w kościele św. Karola Boromeusza. Następnie trumna zostanie przewieziona do kwatery zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Kariera Andrzeja Kopiczyńskiego rozpoczęła się w 1957 roku od filmu Jerzego Kawalerowicza Prawdziwy koniec wielkiej wojny. Pomimo 56 lat działalności, bogatej filmografii i występowania na deskach wielu teatrów (m.in. Teatru Kwadrat w Warszawie), najbardziej zasłynął, jako odtwórca głównej roli w filmie i serialu „40-latek”.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.