Nie masz ślubu i dzieci? Zapomnij o tej dopłacie od rządu!

Okazuje się, że z bonu mieszkaniowego nie będą mogli skorzystać pary żyjące „na kocią łapę”. Jeżeli jednak taka para ma dzieci, może już z bonu skorzystać.

Fot. Pixabay

Bon mieszkaniowy będzie miał kilka warunków. Wiceminister rozwoju Anna Kornecka w rozmowie z „Faktem” ujawniła, że z programu wykluczone będą pary bez ślubu. Jeżeli jednak taka para ma dzieci nadal może z programu skorzystać.

Zgodnie z zapowiedzią z bonu będą mogły skorzystać również same pary po ślubie oraz pary z dziećmi. W tym ostatnim przypadku bon będzie miał najwyższą wartość uzależnioną od liczby dzieci.

Rodzina z trójką dzieci otrzymać ma do 55 tys. zł; z czwórką – 70 tys. zł; z piątką – 85 tys. zł, a z szóstką – 100 tys. zł. Ma być też przyznawany bonus – 45 tys. zł za nabycie pierwszego mieszkania lub zamiana mieszkania do 65 m2 na większe. Na razie przepisy wciąż powstają i ciężko mówić o konkretach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c