Nie szczepili się, teraz atakuje tam koronawirus. Będzie lockdown tego powiatu?

Sytuacja na Podhalu zaczyna robić się poważna. Powiat tatrzański jest w czołówce zakażeń na 10 tys., mieszkańców. To nie wszystko.

Fot. Shutterstock

Jak pokazują doświadczenia innych krajów, duża liczba zakażeń nie jest zaskoczeniem. Problem w tym, że mieszkańcy Podhala się nie szczepili, więc wirus nie obchodzi się z nimi łagodnie. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, szpital w Zakopanem już przyjmuje zakażonych. Jedna osoba jest w stanie ciężkim i ma choroby współistniejące.

Podhale jest w tym momencie w najpoważniejszej sytuacji epidemiologicznej. W przeliczeniu na liczbę 10 tys. mieszkańców to 0,88 mieszkańca, co jest jednym z najwyższych wskaźników. Nie lepiej jest w powiecie tureckim na Wielkopolsce (0,95) i sokólskim (0,91).

Na razie restrykcje nie są wprowadzane, ale od kilku już dni liczba zakażonych oscyluje wokół 500 osób. Minister Niedzielski zapowiedział, że restrykcje wejdą w życie, kiedy liczba zakażonych utrzyma się na poziomie około 1000 osób dziennie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c