Nie żyje Beniamin Łuczyński. Miał 27 lat. Koledzy z MJN żegnają go we wzruszającym wpisie

Nie żyje Beniamin Łuczyński .Aktywista związany z warszawskim stowarzyszeniem ”Miasto Jest Nasze” wypoczywał nad Jeziorem Klebarskim. Jego ciało odnaleziono na dnie jeziora. Miał 27 lat.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zaledwie kilka tygodni temu ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej poświęcone odnawialnym źródłom energii. Nieustannie się rozwijał, uczył, dokształcał.

Jako członek MJN angażował się w działania na rzecz klimatu. Na codzień pracował w Ministerstwie Klimatu i Środowiska jako ekspert d/s OZE.

Zorganizował happening „Ostatnia kąpiel w Wiśle”. Był inicjatorem i pomysłodawcą Warszawskiego Obywatelskiego Panelu Klimatycznego i jako koordynator grupy organizacji pozarządowych doprowadził do jego przeprowadzenia.

To dzięki niemu powstał podcast Miasto Jest Nasze. Był jednym z jego pomysłodawców i prowadzących.

Zawsze pogodny, życzliwy doskonale sprawdzał się jako animator życia towarzyskiego i kulturalnego w stowarzyszeniu – organizował wyjazdy studyjne do Sandomierza, Torunia, Bydgoszczy czy Chełma. W planach był jego rodzinny i ukochany Śląsk. Wyruszył też z nami na Mazury, by odnaleźć zaginiony Warszawski Ośrodek Wypoczynkowy.

Angażował się również w życie lokalnej społeczności – był koordynatorem festiwalu “Szare domy” na Mokotowie.

Był siłą napędową wielu działań na rzecz Warszawy. Serdeczną osobą, pełną uśmiechu i charyzmy. Niezwykle inteligentną i ambitną. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy wspólnie działać dla naszego miasta.

Śmierć Beniamina to cios dla nas wszystkich. W tych tragicznych dniach rodzinie Beniamina, Ani oraz bliskim pogrążonym w żałobie składamy kondolencje. Jesteśmy z Wami w tych ciężkich dniach.” – piszą jego koledzy ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c