Nie żyje była wiceminister sprawiedliwości. Monika Zbrojewska zmarła w wieku 43 lat

Była wiceminister sprawiedliwości, adwokat dr hab. Monika Zbrojewska zmarła w wieku 43 lat. Informację o jej śmierci podała Naczelna Rada Adwokacka w Warszawie. Nie wiadomo, jaka była przyczyna zgonu. Wcześniej, została odwołana ze swojego stanowiska z powodu ciążących na niej zarzutów dotyczących jazdy po spożyciu alkoholu.

Monika Zbrojewska. Fot. ms.gov.pl

Monika Zbrojewska. Fot. ms.gov.pl

Adw. dr hab. Monika Zbrojewska, była sekretarzem Ośrodka Badawczego Adwokatury im. Witolda Bayera, przez ostatni rok była wiceministrem sprawiedliwości. Związana z Uniwersytetem Łódzkim, była ekspertem prawa karnego.

Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002 -2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2003 – 2008 była ekspertem Sejmowych Komisji Śledczych, w latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką. W roku 2011 r. rozpoczęła współpracę z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. Była sekretarzem i członkiem Rady Naukowej OBA. Napisała ponad 100 publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.