Nie żyje Gienek Loska! Zwycięzca programu X-Factor. Na stałe mieszkał w Warszawie

Nie żyje Gienek Loska białoruski wokalista, kompozytor i gitarzysta, mieszkający na stałe w Warszawie. My zapamiętamy go siedzącego w ulubionej kawiarni na Zwycięzców w Warszawie na Saskiej Kępie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

5 maja 2018 podczas wizyty na Białorusi doznał rozległego wylewu krwi do mózgu, został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach i był w śpiączce. Obecnie przebywa u matki w Białooziersku.

W 1990 wraz z Andrejem Makarewiczem założył blues rockowy zespół Seven B, którego był wokalistą. Po przyjeździe do Polski w 1992 koncertowali w Augustowie i Białymstoku, a w 1993 przyjechali do Krakowa, gdzie grali razem do 2005. Wspólnie nagrali trzy płyty Rocktales, Make up Your Mind i Acoustic. W 2006 zakończyli wspólną działalność.

Jest liderem zespołu Gienek Loska Band. Znany jest również ze swoich występów na ulicach.

W 2004 brał udział w jednym z odcinków programu TVP2 Szansa na sukces, wykonując piosenkę „Ja ogień, Ty woda” zespołu Wilki.

W 2009 został zaproszony przez Alka Mrożka do nagrania wspólnej płyty.

W 2010 brał udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu Mam talent!. W 2011 wygrał finał pierwszej polskiej edycji programu X Factor. Jego mentorem w programie był Czesław Mozil.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c