Nie żyje kolejny polski żołnierz

W sobotę, 4 czerwca, na terenie jednostki wojskowej w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, na parkingu jednostki znaleziono ciało 44-letniego żołnierza 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. O sprawie opinia publiczna dowiedziała się dopiero po tygodniu, 11 czerwca.

Fot. Shutterstock

Okoliczności śmierci żołnierza bada Prokuratura Rejonowa Olsztyn Południe. Śledztwo prowadzone jest przez specjalny dział do spraw wojskowych. Jedną z rozważanych hipotez jest doprowadzenie mężczyzny do targnięcia się na własne życie, co jest czynem opisanym w art. 151 kodeksu karnego. Śledczy badają możliwość, że ktoś namową lub poprzez udzielenie pomocy przyczynił się do śmierci 44-latka.

Rodzinie i bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną w tym trudnym czasie. To standardowa procedura w takich sytuacjach, mająca na celu pomoc w radzeniu sobie z traumą i żałobą.

W odpowiedzi na tragedię w Braniewie oraz inne podobne sytuacje, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił uruchomienie całodobowej infolinii wsparcia dla żołnierzy przeżywających kryzys psychiczny. Pod bezpłatnym numerem 800 300 311, dostępnym przez 7 dni w tygodniu, mundurowi będą mogli uzyskać pomoc i wsparcie w trudnych chwilach.

Do czasu zakończenia śledztwa prokuratorskiego i oficjalnego komunikatu w sprawie przyczyn śmierci żołnierza, wszelkie spekulacje na ten temat byłyby przedwczesne i niestosowne. Kluczowe jest teraz wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia i wyciągnięcie ewentualnych wniosków na przyszłość.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]