Nie żyje pięć nastolatek. W stolicy ruszają kontrole

Po pożarze w Koszalinie Państwowa Straż Pożarna na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego, rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju. W Warszawie jest ich około 60.

Fot. Warszawa w Pigułce

W Koszalinie doszło do tragedii. W jednym z escape roomów, na imprezie urodzinowej bawiło się pięć piętnastolatek. W pewnym momencie doszło do pożaru. Wszystkie dziewczynki nie żyją. Jedna osoba jest ciężko poparzona.

Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura z Policją. Ze wstępnych informacji przekazanych przez gen. bryg. Leszka Suskiego wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych.

Z informacji uzyskanych od Policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. W Warszawie jest ich około 60. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich.

Escape room to popularna forma rozrywki w której uczestnicy zamykani są w pokoju zagadek. Aby wyjść muszą rozwikłać wszystkie tajemnice pokoju i znaleźć klucz.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.