Nie żyje wielka gwiazda telewizji. Niegdyś oglądał ją każdy

Elżbieta Sommer, znana i ceniona prezenterka pogody w Telewizji Polskiej, powszechnie kojarzona jako „pani chmurka”, zmarła 7 grudnia w wieku 87 lat. Informację o jej śmierci przekazał zięć Elżbiety Sommer, Jerzy Kozak, który opublikował smutną wiadomość w mediach społecznościowych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Sommer rozpoczęła swoją karierę w telewizji w 1957 roku, przechodząc z Dowództwa Wojsk Lotniczych, gdzie była inspektorem. W wywiadzie dla Retro TVP wspominała, że zajmowała się liczeniem karabinów przeciwlotniczych. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Od 1963 roku Sommer była twarzą prognoz pogody w TVP, początkowo współpracując z Czesławem „Wicherkiem” Nowickim, a później zastępując go na tym stanowisku. W latach 60. studiowała zaocznie na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu. Na emeryturę przeszła w lipcu 2004 roku.

W uznaniu jej wkładu w polskie media, 2 listopada 1999 roku Elżbieta Sommer została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, co stanowiło dowód uznania jej pracy i wkładu w kulturę medialną Polski. Jej odejście jest dużą stratą dla świata telewizji.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]