Nie żyje wybitny onkolog. Miał tragiczny wypadek

Najpierw osobowa toyota zderzyła się z samochodem dostawczym, a po kilku minutach doszło do zdarzenia tragicznego w skutkach. Niestety, w jego wyniku zmarł motocyklista. Jak się okazało to wybitny onkolog.

Fot. Policja

O godzinie 9.26 służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o wypadku na DK-88, w którym, jak wstępnie ustalono, samochód osobowy marki Toyota z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autem dostawczym. Ciężkich obrażeń doznała kierująca, ranne zostało też 9-letnie dziecko. Na odcinku około 800 metrów powstał zator, a na wysokości wiaduktu w rejonie ulicy Tarnogórskiej, zderzył się motocykl z kolejną toyotą. Niestety, obrażenia motocyklisty okazały się śmiertelne.

Na miejsce przybyły wszystkie służby, w tym śmigłowiec LPR. Ranni zostali przetransportowani do szpitali. Policja i straż pożarna rozpoczęły czynności zabezpieczające, zorganizowano objazd. Policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem rozpoczęła badania i oględziny miejsc wypadków. Postępowania wykażą, co było ich przyczyną.

Okazało się też, że w tragicznym wypadku zmarł wybitny onkolog prof. Leszek Miszczyk. Pacjenci przyjeżdżali do niego z całego kraju. Przez lata był kierownikiem Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach – największej i najnowocześniejszej tego typu jednostki w Polsce i jednej z największych w Europie. To właśnie pod jego kierownictwem w 2009 roku w Zakładzie Radioterapii rozpoczęto stosowanie znaczników z czystego złota, co ograniczyło ostre i późne odczyny popromienne. Była to pierwsza placówka w Polsce, która zastosowała tą metodę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c