Nie żyje znany perkusista. „Legenda polskiej muzyki rozrywkowej, legenda polskich nagrań”

Nie żyje Bogdan Kulik, perkusista jazzowy, który grał z największym gwiazdami w Polsce i poza jej granicami. Był też cenionym nauczycielem gry na perkusji.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Śmierć muzyka potwierdziła warszawska Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy, w której Bogdan Kulik pracował jako nauczyciel. Tam też przeczytać można o jego licznych osiągnieciach.

„Po ukończeniu Szkoły Muzycznej w roku 1970 zdał egzamin do 'Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia i Telewizji’ pod dyrekcją Edwarda Czernego i Bogusława Klimczuka. Od roku 1978 pracował w Big Bandzie 'Studio S-1 Polskiego Radia i Telewizji’ Andrzeja Trzaskowskiego aż do rozwiązania orkiestry w 1992 r. Przez 15-cie lat był członkiem sekcji rytmicznej duetu fortepianowego 'Marek i Vacek’. Nagrywał i występował z całą czołówką ówczesnych gwiazd piosenki, muzyków i aktorów. Nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sekcyjny. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli”.

Perkusistę pożegnała m.in. Krystyna Janda nazywając go Legendą polskiej muzyki rozrywkowej” oraz „legendą polskich nagrań”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c