Nie żyje Zyta Gilowska. Odeszła w wieku 66 lat

Tej nocy zmarła Zyta Gilowska, polityk, profesor nauk ekonomicznych, minister finansów i wicepremier, poseł na sejm IV i VI kadencji, członkini Rady Polityki Pieniężnej.

Zyta Gilowska. Fot. Wikipedia

Zyta Gilowska. Fot. Wikipedia

Pogrzeb Zyty Gilowskiej odbędzie się w sobotę w Świdniku o godz. 12 – poinformował we wtorek PAP Adam Pęzioł b. wiceminister finansów.

W 2006 roku Zyta Gilowska przeszła z Platformy Obywatelskiej do Prawa i Sprawiedliwości, by objąc tekę Ministra Finansów. Dwa lata później otrzymała mandat poselski, jednak już rok później z niego zrezygnowała z przyczyn zdrowotnych. W 2013 roku zrzekła się też z funkcji w Radzie Polityki Pieniężnej. W 2014 pojawiły się doniesienia dziennikrskie na temat cięzkiej choroby serca.

Była profesorem zwyczajnym i do końca uczestniczyła w życiu akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest autorką ponad 200 publikacji naukowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c