Niebezpieczne dachowanie samochodu na torach tramwajowych [ZDJĘCIA]

Dwa dni temu głośno było o wypadku samochodowym na torach tramwajowych na ul. Grochowskiej. Nikomu nic się nie stało, jednak rozgorzała dyskusja nad bezpieczeństwem jazdy. Teraz straż pożarna opisuje interwencje, by uczulić kierowców na bezpieczniejszą i uważniejszą jazdę.

st. ogn. Krzysztof Pielacha

st. ogn. Krzysztof Pielacha

Dwie kobiety ranne, samochód na torach tramwajowych i zniszczone barierki odgradzające jezdnie od torów na długości około 5 metrów to wynik dachowania samochodu osobowego w nocy na ul. Grochowskiej.

Do zdarzenia zadysponowano dwa samochody pożarnicze z JRG 5. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy znajduję się na dachu na torach tramwajowych. W momencie przybycia Straży Pożarnej dwie kobiety, kierowca i pasażerka, znajdowały się już pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz postawieniu samochodu na koła i usunięciu go z torowiska. Następnie wycięto uszkodzone barierki oraz przeprowadzono sorpcje płynów eksploatacyjnych.

W akcji trwającej niespełna godzinę udział brało dwa zastępy Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c