Niedziele handlowe powracają! Jest jednak jedno „ale”!

Branża handlowa od dawna apeluje o powrót niedziel handlowych. Pojawiają się informacje, że rząd się ugnie, jednak nie tak, jakby tego sobie życzyli handlowcy.

Fot. Shutterstock

Branża handlowa ma mocne argumenty jeżeli chodzi o powrót niedziel handlowych. Nie chodzi już tylko o odrobienie strat spowodowanych wiosennym lockdownem, ale też o bezpieczeństwo kupujących.

Godziny dla seniorów i brak niedziel handlowych spowodowały, że repertuar możliwych godzin w które można zrobić zakupy bardzo się skurczył. Sklepy są oblegane i sytuacja coraz bardziej przypomina tą marcową lub kwietniową. Naturalnym następstwem byłoby umożliwienie handlu w niedzielę, ale rząd nie jest skory do ustępstw w tej kwestii. Niedługo może się to zmienić.

RMF FM podało, że rząd wprawdzie nie rozważa długotrwałego wprowadzenia handlu w niedzielę, ale dodania do listy niedziel handlowych 29 listopada i 6 grudnia. Zgodnie z ustawą 13 i 20 grudnia również są niedzielami handlowymi. Oznacza to, że od końca listopada do końca roku wszystkie niedziele były by handlowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c