Niedzielski ujawnia plany. Do fryzjera tylko zaszczepieni?

Jak ujawnił Minister Zdrowia Adam Niedzielski, obostrzenia podczas czwrtej fali będą wyglądały zupełnie inaczej niż podczas poprzednich. Wszystko ze względu ma szczepienia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Ten, kto nie podejmuje tego narzędzia, dokonuje pewnego wyboru, który jest zagrożeniem nie tylko dla niego, ale i innych – mówił  o szczepieniach szef resortu zdrowia w rozmowie z RMF FM. Dodał, że ci którzy sie zaszczepili nie mogą ponosić kosztów za niezaszczepionych.

Minister mówił też wcześniej, że obostrzenia zaczna się od momentu, kiedy zakażeń bedzie powyżej 1 tys. dziennie i najprawdopodobniej nie będzie to pełen lockdown. Potwierdził to i tym razem, ale dodał, że moga byc ograniczenia dla niezaszczepionych.

Przede wszystkim będziemy zaczynali od regionów, w których są niskie poziomy zaszczepienia na poziomie województwa. Po drugie, będziemy kierowali się zasadą, żeby osoby zaszczepione w jak najmniejszym stopniu ponosiły koszty tych, które zaniechały tej możliwości (…). Firmy, które będą potrafiły wykazać się tym, że mają zaszczepionych pracowników, nie będą poddawane rygorowi obostrzeń. Podobnie ich klienci – tłumaczył Niedzielski. Dodał, że przykładem takiego rozwiązania będą zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c