Niejeden kierowca pogubił przez nie kołpaki. ZDM bierze się za renowację zmory kierowców

„Konserwacja dróg będących w zarządzie ZDM to nie tylko wymiana nawierzchni, ale także regulacja włazów i wpustów kanalizacyjnych. W najbliższych miesiącach planujemy regulację ponad 300 studzienek.” – informuje ZDM

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Zapadnięte lub wystające włazy i studzienki kanalizacyjne to prawdziwa zmora kierowców. Dlatego ZDM chce w tym roku naprawić 250 włazów i 70 wpustów na naszych drogach.

Właśnie ogłoszony został przetarg na regulację włazów i wypustów kanalizacyjnych na wybranych odcinkach dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych Warszawy. W ramach robót wykonany zostanie demontaż i regulacja. Ich lista będzie opracowywana na bieżąco.

Prace zaczną się od sprawdzenia stanu technicznego włazów i kratek kanalizacyjnych. Jeśli będzie taka konieczność, zostaną wymienione na nowe. Wyregulowana zostanie także wysokość studzienki – aby była zlicowana z nawierzchnią jezdni. Na koniec odtworzona zostanie podbudowa i nawierzchnia wokół.

Na oferty firm zainteresowanych wykonaniem prac czekamy do 21 marca. Studzienki będą regulowane sukcesywnie przez cały sezon budowlany, do końca października.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c