Nielegalne leki… na targach medycyny

Policja zabezpieczyła kilkadziesiąt opakowań leków i suplementów diety. Farmaceutyki były sprzedawane na jednym ze stanowisk podczas Targów Medycyny Naturalnej. Leki nie zostały dopuszczone do obrotu w Polsce – brak było polskich oznaczeń, iż mogą być one sprzedawane na terenie naszego kraju.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej Policji przeprowadzili kontrolę stoisk handlowych podczas Targów Medycyny Naturalnej. Funkcjonariusze dysponowali informacją, że na jednym ze stanowisk sprzedawane są leki i suplementy diety niewiadomego pochodzenia. Kontrola wstępnie potwierdziła te wiadomości.

Na miejscu zatrzymano 56-letnia kobietę, która oferowała towar do sprzedaży. Zabezpieczone medykamenty nie posiadały polskojęzycznych oznaczeń, świadczących o ich legalnym pochodzeniu. Policjanci ustalili, że kobieta była już wcześniej zatrzymywana i karana za nielegalny handel lekami.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku naruszenia Ustawy Prawo farmaceutyczne. Biegli sprawdzą, czy farmaceutyki mogły być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

1-53343

fot.policja.waw.pl

źródło: policja.waw.pl

 

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]