Nieletni próbowali ukraść dwa samochody

Policjanci z Ochoty zatrzymali trzech nastolatków, którzy najpierw próbowali ukraść fiata seicento, a później audi. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych 13, 15 i 16-latek zostali schwytani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Młodzi chłopcy odpowiedzą teraz za swoje zachowanie, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Fiat Seicento. Fot. Siegfried Wessler, Wikipedia

Fiat Seicento. Fot. Siegfried Wessler, Wikipedia

Policjanci z Ochoty, podczas patrolowania rejonu służbowego zauważyli, jak mężczyzna goni trzech młodych chłopców. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nimi. Po krótkim pościgu zatrzymali 13-latka, a chwilę później dwóch jego kolegów.

Jak ustalili policjanci, nieletni najpierw próbowali ukraść zaparkowanego na parkingu fiata seicento, a później audi. Do fiata weszli przez niezamknięte drzwi od strony kierowcy, natomiast w audi wyłamali zamek w drzwiach. Pomimo usilnych starań nie udało im się jednak uruchomić silnika. Na zdarzenie zareagował pracownik pobliskiej firmy, co pomogło ich ująć.

Nieletni zostali umieszczeni w izbie dziecka. Funkcjonariusze po zebraniu materiału przedstawili trzem nieletnim zarzuty za usiłowanie kradzieży fiata i usiłowanie kradzieży z włamaniem audi oraz kradzież dalmierza laserowego z fiata. Materiały tej sprawy trafiły już do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.